دندانپزشک

مهندس کوه پیما
Updated 1401/06/06 \ق.ظ\31 8:50 قبل از ظهر
گرفتن نوبت دهی از بهترین دندانپزشک

دندانپزشکی چیست؟

دندانپزشکی شاخه ای از علوم پزشکی است که به تشخیص و درمان بیماری های مرتبط به دندان و لثه میپردازد. مباحت کلی علوم پزشکی شامل

فیزیولوژی، آناتومی،میکروبیولوژی و بیوشیمی را فرا میگیرند و بعد از آن آموزش تخصصی در ارتباط با دهان و دندان آغاز میشود.

درمان هایی که پزشک عمومی انجام میدهد

درمان دندان های شیری

تشخیص و درمان پوسیدگی دندان

تشخیص و درمان بیماری های لثه

تشخیص ضایعات دهان و فک و صورت

انجام جراحی های حوزه دهان و دندان

نکته ای که قابل توجه است این است که شاید خیلی از ماها این تصور را داشته باشیم که دندان شیری در آخر می افتد و نیازی به درمان آنها نداریم در صورتی اگر آنها درمان نشود دندان های همیشگی ماهم دچار مشکل میشود. و فرم آنها بد شکل میشود.

بعد از گذراندن دوران تحصیل، جراح دندانپزشک موظف است دوران طرح را سپری کند که این شامل کارکردن در مراکز بهداشت و درمان شهرها و روستاها می باشد. طول مدت گذراندن طرح بستگی به دورافتادگی منطقه و شرایط آن متغیر است و در مراکز استان ها 2 سال می باشد. امکان افتتاح مطب در شهرهای بزرگ برای دندانپزشک بستگی به جمع کردن امتیاز حاصل از کار در خارج از شهر دارد.

دندانپزشک

 

 

مواد و وسایل تکنولوژی در علم پزشکی

  • مسئله دیگر در ارتباط با رشته دندانپزشکی این است که مواد و وسایل و تکنولوژی در علم دندانپزشکی هر روز در حال تغییر و بروز شدن است.
  • دانش و تکنولوژی دنیای غرب هیچ گاه به وضعیت موجود راضی نبوده و هر روز هماهنگی و همگامی صنعت مهندسی و پزشکی و دندانپزشکی بیشتر و بیشتر می شود.
  • نتیجه آن این است که در رشته دندانپزشکی نیاز به همگام شدن همیشگی با دانش و فناوری روز و آشنایی با مواد و محصولات موجود در بازار و تغییر روش های درمانی وجود دارد.
  • این موضوع دندانپزشک را در این اجبار قرار می دهد که به طور سالانه در کنگره ها و انجمن های آموزش مداوم حضور پیدا کند.

سفید کردن دندان

شاید خیلی از ماها به دنیال سفید کردن دندان های خود باشیم ولی باید بدانیم هر راهی درست نیست و باید اصولی جلو برویم دندان نعمتی با ارزش است که تا زمانی آن را از دست نداده ایم قدر این نعمت بزرگ را نمیدانیم این را میتوانیم از افرادی که دندان مصنوعی استفاده میکنند بپرسیم. پس باید مراقبت از سلامتی دهان و دندان را اولویت زندگی خود قرار دهیم.

سفید کردن داخلى دندان شامل چند جلسه مي‌باشد. به اين صورت كه بعد از انجام معاينه كلينيكى و انجام راديوگرافى لازم و رسيدن به تشخيص و طرح درمان درست ، توسط اندودنتیست دندان روت كانال ميشود. سپس ماده اى در حدفاصل تاج و ريشه قرار ميگيرد تا از نفوذ مواد بليچينگ به داخل ريشه جلوگيرى كند. چون با استفاده از اين مواد احتمال تحليل ريشه وجود دارد.

دندانپزشک

 

ترس از دندانپزشکی 

تجربه قبلی: یکی از دلایل ترس از دندانپزشکی این است که بیمار تجربه خوبی، قبلا از دندانپزشکی نداشته اند و ترس در ذهن آن ها باقی مانده است به خصوص اگر تجربه ترس از دوران کودکی بوده باشد که مانع از مراجعه دوباره به دندانپزشکی می شود.

فوبیا از دندانپزشکی: یک ترس غیر متناسب و بیمار گونه است که می توان از آن به هراس نام برد که باعث می شود بیمار به دندانپزشکی مراجعه نکند.

در حالت کلی هیچ درمانی مانند حفظ طبیعی دندان شما، از نظر ظاهر و عملکرد، نمیتواند شما را قانع کند پس حفظ دندان طبیعی خودتان باید همیشه اولین انخاب شما باشد.

شما میتوانید با مراجعه به سایت نوبتها تنها با یک سرچ بهترین دندانپزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.

منبع

نوبت ها دات کام

شما میتوانید با کلیک بر روی این لینک برنامه خود را نصب کنید.

 

 

برچسب ها : ,
اشتراک گذاری
4 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + یک =